Wiertarki udarowe, z udarem

Czym są wiertarki udarowe?

Wiertarki udarowe to rodzaj wiertarek, które posiadają mechanizm udarowy. Pozwala on wiercić w grubszych, trwalszych materiałach takich jak metale czy beton. Zdecydowana większość wiertarek udarowych zasilana jest przewodowo napięciem 230V, jednak na rynku można znaleźć również pozycje bezprzewodowe, które zasila wbudowany akumulator. Jeśli w Twoich planach są prace właśnie na twardszych materiałach, to zdecydowanie powinieneś wybrać wiertarkę z udarem, ponieważ tylko ona pozwoli Ci wykonać pracę. Wiertarki bez udaru przeznaczone są wyłącznie do wiercenia w bardziej kruchych elementach takich jak: gips, płytki ceramiczne czy kamienne. 

Jakiej marki wiertarki z udarem wybrać?

W naszym sklepie BHP znajdziesz wiele wiertarek, w różnych przedziałach cenowych. Każda firma posiada swoje plusy i minusy. Niekiedy będzie to wyższa wytrzymałość, ale co za tym idzie cena wiertarki z udarem będzie plasowana w wyższej półce cenowej. Wiertarki udarowe w niższej cenie natomiast dobrze sprawdzą się, gdy będziesz używał sporadycznie swojego elektronarzędzia do prac w domu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, a żywotność powinna być dla Ciebie w 100% satysfakcjonująca. W naszym sklepie znajdziesz wiertki z udarem od takich firm jak: Stayer, Hikoki, Bosch, Dewalt czy Makita. Wybierz model dla siebie i zamów wiertarki udarowe właśnie w sklepie XBHP.

Kiedy używać udaru w wiertarce?

Mechanizmu udarowego używa się, gdy potrzebujesz wywiercić dziurę w materiałach o wysokiej wytrzymałości. Wtedy udar będzie konieczny. W przypadku delikatniejszych produktów możesz wiercić bez udaru.

Co jest lepsze: wiertarka udarowa, czy wiertarka bez udaru? 

Nie da się określić co jest lepsze, ponieważ przeznaczenie obu wiertarek jest zupełnie inne i zostało opisane powyżej. Dlatego rodzaj wiertarki musisz dobrać pod to jak zamierzasz z niej korzystać.

Czy wiertarka udarowa pozwoli mi wiercić w betonie?

Tak, wiertarki z udarem o mocy 600 W pozwolą Ci wiercić w twardych materiałach takich jak beton. Dlatego przejrzyj nasza ofertę i wybierz odpowiedni model.

Jaką wiertarkę z udarem wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie sprawdzone produkty od najpopularniejszych dostawców, więc wybór konkretnej wiertarki zależy tylko od Ciebie i tego czego potrzebujesz: jakiej mocy, jakiego rodzaju zasilania oraz jaki budżet przygotowałeś na zakup wiertarki udarowej.